Gyproc KLIMA - ģipškartona plāksnes, kas samazina CO2 pēdu

Ģipškartona plāksnes, kas samazina CO2 pēdu

Gyproc KLIMA - ģipškartona plāksnes, kas samazina CO2 pēdu

Ģipškartona plākšņu rūpnīcā Fredrikstadā, Norvēģijā, gāze ir aizstāta ar zaļo elektrību. Tas nozīmē, ka tagad ražošana notiek pilnībā bez CO2. Rūpnīcā izgatavotās plāksnes tiks marķētas un nosauktas par Gyproc Klima, tādējādi norādot, ka tās ražotas, neradot CO2 izmešus.

Par 75 procentiem mazāka CO2 pēda

Klima sērijas produktu radītā CO2 pēda salīdzinājumā ar citiem alternatīviem produktiem, piemēram, parastās ģipškartona un lielāko daļu uz koka bāzes ražotās plāksnes samazināsies par aptuveni 75 procentiem. Skaitlis ietver visus ar ražošanu saistītos CO2 izmešus (A1-A3).

 

 

Tā visa pamatā: jauna, pilnībā elektriska rūpnīca Fredrikstadā

Tagad viss ražošanas process notiek, vienīgajā vietā pasaulē izmantojot tikai elektroenerģiju. Parasti ģipškartona plākšņu rūpnīcās kā galvenais enerģijas avots tiek izmantota gāze.

 

Pilnībā jauna ražošanas līnija

Ir uzstādīta pilnīgi jauna ražošanas līnija. Ģipškartona plākšņu ražošanā liels siltumenerģijas daudzums ir nepieciešams kalcinēšanai, t. i., izejmateriālu apstrādei krāsnī un žāvēšanai. Tomēr gāzes aizstāšana ar elektrību nav vienīgais uzlabojums: uzlabojot siltuma rekuperāciju un procesa efektivitāti, par līdz pat 30 procentiem ir samazināts objekta enerģijas patēriņš. Tas nodrošina arī lielisku ieguvumu klimatam.

Gyproc rūpnīca Fredrikstadā
Gyproc rūpnīca Fredrikstadā

Saint-Gobain, kam visā pasaulē ir vairāk nekā 70 ģipškartona plākšņu rūpnīcu, cer izmantot Fredrikstadas pieredzi, lai ieviestu līdzīgas izmaiņas arī citviet. Grupas mērķis ir līdz 2030. gadam samazināt CO2 pēdu par 33% (atskaites gads: 2017.).

                                                 

Vēlies uzzināt vairāk?

Sazinies ar mums.

 

Roberts Bombins

Gyproc produktu vadītājs

roberts.bombins@saint-gobain.com

+371 26564433